Bývalý pozemek Českého rozhlasu

Pozemek parc. č. 1780/28 leží na severním úpatí kopce Parukářka a částečně zasahuje až k horní hlavní louce. V územním plánu je veden jako stavební pozemek. Do roku 2013 patřil Českému rozhlasu, který ho prodal současnému vlastníkovi – firmě WH Estate s.r.o. Ta na pozemku plánuje vystavět obrovský bytový komplex se dvěma věžáky, které by převyšovaly horizont kopce Parukářka a byly by vidět i z Olšanského náměstí. Parukarka_pohled z Olsanskeho nam

Pozemek je možné ochránit prostřednictvím místního referenda, které proběhne 11.-12. října 2014 spolu s komunálními volbami. Druhá otázka místního referenda zní:

Souhlasíte s tím, aby městská část Praha 3 podnikla veškeré kroky v samostatné působnosti k tomu, aby pozemek parc. č. 1780/28 v k.ú. Žižkov byl využit jako zeleň?

V případě kladného výsledku referenda by se MČ musela zavázat, že pozemky ochrání před výstavbou všemi dostupnými prostředky, např. i jejich vykoupením od soukromého majitele.

Podklady pro lokalitu Parukářka zpracované Atelierem L pro MČ Praha 3:Parukarka_hranice pozemku Parukarka_up Parukarka_vztahyUsnesení Zastupitelstva MČ obsahující znění otázek včetně kompletní architektonické studie předmětného území je možné stáhnout zde.